Get Adobe Flash player
    • Finnish (Suomi)
    • English (United Kingdom)

    Näyttelytulokset 2008

    48 X BIV                 82 X NOM 30  X BIS    

     

    Kasvattimme Omat naaraat Omat urokset
    KUOPIO 7.12.2008
    Hopeahännän Odessa A.Platz 12 EX1, NOM,BIS
    Hopeahännän Ihana Iines A.Paloluoma-Sundholm 12 EX 2

     

    Hopeahännän Sylvesteri A.Platz 3 CACE, BIV-TOT, NOM EUROOPPA CHAMPION

    Hopeahännän Sverre Magnus A.Platz 10 CAP PREMIOR
    Hopeahännän Willem-Alexander A.Paloluoma-Sundholm 5 CAGCIB

    Hopeahännän Elvis Sinitassu Pia Nyman 6 CAGPIB , BIV

    Hopeahännän Samu Santeri C.Spijker 12 CAPEEUROOPPA PREMIOR
    Hopeahännän Hellä Hurmuri C.Spijker 5 CAGCIB

    Hopeahännän Sisukas Sissi A.Platz 6 CAGPIB, BIV,NOM , BIS

    HOPEAHÄNNÄN BEST BREEDER

    KUOPIO 6.12.2008
    Hopeahännän Ihana Iines S.Stoljarova 12 EX 2

     

    Hopeahännän Sylvesteri C.Spijker 3 CACE, NOM

    Hopeahännän Sverre Magnus Pia Nyman 10 CAP
    Hopeahännän Willem-Alexander C.Spijker 5 CAGCIB

    Hopeahännän Odessa C.Spijker 12 EX1, BIV-TOT, NOM,BIS

    HOPEAHÄNNÄN BEST BREEDER

    TURKU 23.11.2008
    Hopeahännän Odessa H.Jensen 12 EX 1
    Isgårdens Rigoletto H.Jensen 3 CACE EUROOPPA CHAMPION

    TURKU 22.11.2008
    Hopeahännän Odessa F.Capra 12 EX1, NOM
    Isgårdens Rigoletto F.Capra 6 CACE

    TALLINNA 16.11.2008
    Hopeahännän Hellä Hurmuri M.Koskenkangas 5 CAGCIB
    Hopeahännän Sisukas Sissi O.Sizova 6 CAGPIB

    Hopeahännä Odessa O.Sizova 12 EX 1, NOM
    Hopeahännän Ihana Iines H.Hornell 12 EX 1, NOM
    Hopeahännän Sylvesteri O.Sizova 3 CACE
    Hopeahännän Samu Santeri O.Sizova 4 CAPE
    Hopeahännän Willem-Alexander O.Sizova 7 CACIBINTERNATIONAL CHAMPION
    Hopeahännän Timi Tiikeri E.Zagorskaja 8 CAPIBINTERNATIONAL PREMIOR

    TALLINNA 15.11.2008
    Hopeahännän Hellä Hurmuri H.Hornell 7 CACIB, BIV INTERNATIONAL CHAMPION
    Hopeahännän Sisukas Sissi M.Koskenkangas 8 CAPIB,NOMINTERNATIONAL PREMIOR

    Hopeahännä Odessa M.Koskenkangas 7 EX 1
    Hopeahännän Ihana Iines E.Zagorskaja 12 EX 1, NOM, BIS
    Hopeahännän Sylvesteri M.Koskenkangas 3 CACE
    Hopeahännän Samu Santeri O.Sizova 4 CAPE, NOM
    Hopeahännän Willem-Alexander M.Koskenkangas 9 CACIB
    Hopeahännän Timi Tiikeri 8 CAPIB

    RUOTSI 01.11.2008
    Hopeahännän Mustanaamio R.Saetre 5 CACIB, BIV GRAND INTERNATIONAL CHAMPION
    HELSINKI 02.11.2008
    Hopeahännän TIffany Keiju H.Hornell 7 CACIB, NOM
    Hopeahännän Ihana Iines Y.Folch 12 EX 2
    Hopeahännän Sylvesteri T.Malgaj-Beccari 3 CACE
    Hopeahännän Samu Santeri Y. Folch 4 CAPE
    Hopeahännän Willem-Alexander H.Hornell 9 CACIB, NOM
    HELSINKI 01.11.2008
    Hopeahännän TIffany Keiju F.Milcent 9 CAC CHAMPION
    Hopeahännän Ihana Iines B.Wikström 12 EX 1
    Hopeahännän Sylvesteri A.Platz 3 CACE. BIV
    Hopeahännän Samu Santeri B.Wikström 4 CAPE
    Hopeahännän Hulivili Helinä M.Krogh 9 EX 2
    Hopeahännän Willem-Alexander F.Milcent 9 CAC CHAMPION
    Hopeahännän Hellä Hurmuri A.Platz 7 CACIB
    Hopeahännän Kaunis Klaara A.Platz 6 CAGPIB
    HELSINKI 11.10.2008
    Hopeahännän TIffany Keiju M.Westerlund 9 CAC
    Hopeahännän Ihana Iines J.Rudolph 12 EX 1
    Hopeahännän Hehkeä Hertta O,Komissarova 7 CACIB, NOM INTERNATIONAL CHAMPION
    Hopeahännän Sylvesteri M.Koskenkangas 3 CACE
    Hopeahännän Elvis Sinitassu I.Bergum 6 CAGPIB. BIV
    Hopeahännän Willem-Alexander M.Westerlund 9 CAC,BIV, NOM
    Hopeahännän Hellä Hurmuri S.Ivankova 5 CACIB
    Hopeahännän Samu Santeri I.Bergum 4 CAPE
    TAMPERE 5.10.2008
    Hopeahännän Willem-Alexander 9 CAC,BIV, NOM
    TAMPERE 4.10.2008
    Hopeahännän Ihana Iines J-E.Madsen 12 EX1, BIV
    Hopeahännän Hehkeä Hertta M-Sanda 7 CACIB
    Hopeahännän Timi TIikeri M.Sanda 8 CAPIB
    Hopeahännän Sverre-Magnus M.Sanda 10 CAP
    SVENLJUNGA RUOTSI 27.9.2008
    Hopeahännän Mustanaamio S.Bruin 5 CAGCIB
    PIETARI 21.9.2008
    Hopeahännän Sylvesteri M.Vinkel 5 CAGCIB, NOM , BISGRAND INTERNATIONAL CHAMPION
    Hopeahännän Hehkeä Hertta S.Stoljarova 7 CACIB
    Hopeahännän TIffany Keiju M.Vinkel 9 CAC
    Hopeahännän Lumitaika M.Vinkel 6 CAGPIB, NOM, BISGRAND INTERNATIONAL PREMIOR
    Hopeahännän Elvis Sinitassu S.Stoljarova 8 CAPIB, NOM INTERNATIONAL PREMIOR
    ESKILSTUNA 7.9.2008
    Hopeahännän Mustanaamio M.Krogh 5 CAGCIP
    SEINÄJOKI 7.9.2008
    Hopeahännän Timi Tiikeri T.Kass 10 CAP    PREMIOR
    SEINÄJOKI 6.9.2008
    Hopeahännän Timi Tiikeri M.Olsen 10 CAP
    VANTAA 24.8.2008
    Hopeahännän Charlotte BB A.Paloluoma 3 CACEEUROOPPA CHAMPION
    Hopeahännän Sylvesteri M.Krogh 5 CAGCIB,BIV, NOM
    Hopeahännän Timi Tiikeri B.Wikström 10 CAP, NOM

    Hopeahännän Willem-Alexander H.Hornell 11 EX 1

    Hopeahännän Lumitaika H.Hornell 6 CAGPIB

    Hopeahännän Hellä Hurmuri B.Wikström 9 CAC Champion
    VANTAA 23.8.2008
    Hopeahännän Sylvesteri M.Vinkel 5 CAGCIB,BIV, NOM
    Hopeahännän Charlotte BB O.Komissarova 3 CACE
    TALLINNA 10.8.2008
    Hopeahännän Sylvesteri S.Stoljarova 5 CAGCIB,BIV-tot, NOM , BIS
    TALLINNA 9.8.2008
    Hopeahännän Sylvesteri T.Kass 5 CAGCIB,BIV-tot, NOM , BIS
    HELSINKI 3.8.2008
    Hopeahännän Hehkeä Hertta B.Busse 9 CAC,BIV Champion
    Hopeahännän Sylvesteri R.Zekaitiene 5 CAGCIB

    Hopeahännän Kaunis Klaara J.Billing 6 CAGPIB,NOM

    Hopeahännän Samu Santeri A.Billing 4 CAPE

    Hopeahännän Hellä Hurmuri R.Zekaitiene 9 CAC
    Hopeahännän Kapteeni Koukku R.Zekaitiene 8 CAPIB
    Hopeahännän Sisukas Sissi R.Zekaitiene 8 CAPIB, NOM

    Hopeahännän Willem-Alexander

    V.Saarela

    11 EX1, BIV-TOT

    HELSINKI 2.8.2008
    Hopeahännän Tiina Tiikeri V.Saarela 10 CAP
    Hopeahännän Hehkeä Hertta V.Saarela 9 CAC
    Hopeahännän Sylvesteri A. Di Chio 5 CAGCIB

    Hopeahännän Kaunis Klaara R.Zekaitiene 6 CAGPIB

    TUKHOLMA 13.7.2008
    Hopeahännän Mustanaamio A.Paloluoma 5 CAGCIB (of 2)
    Hopeahännän Charlotte BB A.Paloluoma 3 CACE
    Isgårdens Rigoletto M.Vinkel 3 CACE, BIV

    TUKHOLMA 12.7.2008
    Hopeahännän Mustanaamio M. Olsen 5 EX 2(of 3)
    Hopeahännän Charlotte BB L.Coste 3 CACE
    Isgårdens Rigoletto E.Anderson 3 CACE, BIV

    SIILINJÄRVI 29.6.2008
    Hopeahännän Sylvesteri M. Sanda 5 CAGCIB, NOM , BIS (votes 4-1 for Hellä Hurmuri)
    Hopeahännän Hehkeä Hertta O.Komissarova 9 CAC
    Hopeahännn Samu Santeri M.Vinkel 4 CAPE

    Hopeahännän Sisukas Sissi M. Sanda 8 CAPIB

    Hopeahännän Hellä Hurmuri T.Kass 9 CAC,BIV-tot, NOM (lost BIS to Sylvesteri 1/4)
    Hopeahännän Willem-Alexander T.Kass 11 EX1, NOM
    Hopeahännän 16 BEST BREEDER
    SIILINJÄRVI 28.6.2008
    Hopeahännän Sylvesteri M.Vinkel 7 CACIB,BIV-tot, NOM , BIS

    International Champion

    Hopeahännän Hehkeä Hertta M.Sanda 9 EX2
    LILLEHAMMER,NORGE 15.6.2008
    Hopeahännän Mustanaamio A.Uddin 5 CAGCIB, BIV, NOM
    LILLEHAMMER,NORGE 14.6.2008
    Hopeahännän Mustanaamio A.Gro-Edström 7 CACIB International Champion
    JÄMSÄ 15.6.2008
    Isgårdens Rigoletto 3 CACE
    Hopeahännän Charlotte BB Zagorskaja 3 CACE
    Hopeahännän Hellä Hurmuri Zagorskaja 11 EX1,BIV,NOM
    Hopeahännän Timi Tiikeri Zuurveld 11 EX1,NOM

    JÄMSÄ 14.6.2008
    Isgårdens Rigoletto Zuurveld 3 CACE
    Hopeahännän Charlotte BB 3 CACE,BIV, NOM
    Hopeahännän Willem-Alexander H.Hornell 11 EX 1
    CESIS 8.6.2008
    Hopeahännän Sylvesteri M.Klein 7 CACIB,NOM, BIS
    Hopeahännän Charlotte BB H.Hornell 3 CACE
    Hopeahännän Kaunis Klaara H.Hornell 6 CAGPIB, NOM, BIS
    CESIS 7.6.2008
    Hopeahännän Sylvesteri S.Jones 7 CACIB,NOM, BIS
    Hopeahännän Charlotte BB M.Klein 3 CACE,NOM
    Hopeahännän Kaunis Klaara M.Klein 8 CAPIB, NOM International Premior
    ULRIKEHAMN, SVERIGE18 .5.2008
    Hopeahännän Mustanaamio 7 CACIB, BIV
    TAMPERE 18.5.2008
    Hopeahännän Sylvesteri B.Johansson 9 CAC, BIVCHAMPION
    Hopeahännän Charlotte BB M.Kabina 3 CACE
    Hopeahännän Timi Tiikeri A.di Chio 11 EX2
    Hopeahännän Kapteeni Koukku M.Krogh 10 CAP, BIV, NOMPREMIOR
    Hopeahännän Willem-Alexander A.Köhn 11 EX1

    ULRIKEHAMN, SVERIGE17 .5.2008
    Hopeahännän Mustanaamio 7 CACIB
    TAMPERE 17.5.2008
    Hopeahännän Sylvesteri A.Veland 9 CAC,BIV
    Hopeahännän Charlotte BB A.Solomon 5 CAGCIBGrand International Champion
    Hopeahännän Timi Tiikeri T.Boyko 11 EX 2
    Hopeahännän Tiina Tiikeri T.Boyko 11 EX3
    Hopeahännän Kaunis Klaara A.Solomon 8 CAPIB
    Hopeahännän Lumituisku A.Nissen 10 CAP
    Hopeahännän Lumitaika A.Nissen 6 CAGPIB, NOM

    Hopeahännän Hellä Hurmuri T.Kass 11 EX1,BIV,NOM

    TALLINNA 11.5.2008
    Isgårdens Rigoletto B.Mahelka 3 CACE, BIV, NOM, BIS
    Hopeahännän Charlotte BB S.Stoljarova 5 CAGCIB
    Hopeahännän Leah Isadora M.Vinkel 3 CACE Eurooppa Champion

    TALLINNA 10.5.2008
    Isgårdens Rigoletto M.Vinkel 3 CACE, BIV, NOM, BIS
    Hopeahännän Charlotte BB H.Scholer 7 CAGCIB
    Hopeahännän Leah Isadora H.Scholer 3 CACE, NOM

    VADSTENA 05.05.08
    Hopeahännän Mustanaamio Y. Roca-Folch 9 CAC, BIVCHAMPION
    STENKULLE 27.4.2008
    Hopeahännän Mustanaamio A.Kohn 9 CAC
    HELSINKI 27.4.2008
    Hopeahännän Sylvesteri Wikström 9 EX 2
    Hopeahännän Charlotte BB T.Kass 5 CAGCIB BIV-tot, NOM
    Hopeahännän Willem-Alexander Paloluoma-Sundholm 12 EX 1,NOM

    Hopeahännän Hulivili Helinä P.Nyman 12 EX
    Hopeahännän Timi Tiikeri P.Nyman 11 EX 1
    Hopeahännän Hellä Hurmuri M.Ottino 11 EX2
    HELSINKI 26.4.2008
    Hopeahännän Sylvesteri Hilfing-Olesen 9 CAC, BIV, NOM
    Hopeahännän Charlotte BB Hilfing-Olesen 5 CAGCIB
    PIETARI 20.4.2008
    Isgårdens Rigoletto E.Zagorskaja 3 CACE, NOM BIS
    Hopeahännän Charlotte BB E.Zagorskaja 5 CAGCIB
    Hopeahännän Tiffany Keiju E.Zagorskaja 12 EX 1

    Hopeahännän Hehkeä Hertta E.Zagorskaja 11 EX 1
    Hopeahännän Samu Santeri E.Zagorskaja 4 CAPE, NOM, BIS
    MALMÖ 13.4.2008
    Hopeahännän Mustanaamio B.Lind 9 CAC
    VAASA 13.4.2008
    Isgårdens Rigoletto H-S.Sneum 5 CAGCIB, BIV, NOM Grand International Champion
    Hopeahännän Charlotte BB C.Spijker 7 CACIB International Champion
    VAASA 12.4.2008
    Isgårdens Rigoletto C.Spijker 5 CAGCIB, BIV-tot
    Hopeahännän Charlotte BB F.Calmes 7 CACIB
    PIETARI 6.4.2008
    Hopeahännän Hehkeä Hertta L.Andau 11 EX1, BIV-tot, NOM
    Hopeahännän Leah Isadora L.Andau 3 CACE
    Isgårdens Rigoletto L.Andau 5 CAGPIB, NOM
    Hopeahännän Tiffany Keiju L.Andau 12 EX1
    PIETARI 5.4.2008
    Hopeahännän Hehkeä Hertta D.Filler 11 EX1, NOM
    Hopeahännän Leah Isadora D.Filler 3 CACE
    Isgårdens Rigoletto D.Filler 5 CAGCIB, NOM,BIS, BEST OF BEST
    Hopeahännän Tiffany Keiju D.Filler 12 EX1
    TURKU 23.3.2008
    Hopeahännän Samu Santeri M.-Krogh 6 GRAND INTERNATIONAL PREMIORBIV, NOM
    Hopeahännän Sylvesteri Pillonell 11 BIV, NOM,BIS
    Isgårdens Rigoletto Pillonell 5 CAGCIB
    Hopeahännän Lumitaika C.Spijker 6 CAGPIB, NOM
    TURKU 22.3.2008
    Hopeahännän Samu Santeri Paloluoma-Sundholm 6 CAGPIB, NOM
    Hopeahännän Sylvesteri P.Nyman 11 EX1,BIV,  NOM
    Isgårdens Rigoletto P.Nyman 5 CAGCIB, BIV, NOM,BIS
    Hopeahännän  Lumitaika Paloluoma-Sundholm 6 CAGPIB

     

    KIRKKONUMMI 2.3.2008
    Hopeahännän Samu Santeri C.Spijker 6 CAGPIB
    Hopeahännän Sylvesteri M.Chadaj 11 EX1, NOM
    Isgårdens Rigoletto J.Rudolph 5 CAGCIB, BIV, NOM,BIS
    Hopeahännän Elvis Sinitassu M.Chadaj 8 CAPIB
    Hopeahännän Hellä Hurmuri F.Calmes 11
    Hopeahännän Hulivili Helinä C.Spijker 12 EX 1 (from 3)
    KIRKKONUMMI 1.3.2008

     

    Hopeahännän Hehkeä Hertta M.Krogh 11 EX1, BIV, NOM

    Hopeahännän Leah Isadora M.Chadaj 3 CACE, BIV,NOM
    Hopeahännän Sylvesteri Y.Roca-Folch 11 EX1,BIV, NOM, BIS
    Isgårdens Rigoletto Y.Roca-Folch 5 CAGCIB, BIV, NOM,BIS
    Hopeahännän Kaunis Klaara M.Krogh 8 CAPIB, NOM, BIS
    Hopeahännän Kapteeni Koukku Y.Roca-Folch 10 CAP, NOM
    Hopeahännän Timi Tiikeri M.Krogh 12 EX 1
    TALLINNA 24.2.2008
    Hopeahännän Sylvesteri Scholer 11 EX1, NOM

    Isgårdens Rigoletto Scholer 7 CACIB, BIV, NOM, BISINTERNATIONAL CHAMPION

    Hopeahännän Tiffany Keiju E.Zagorskaja 12 EX1, NOM

    Hopeahännän Lumitaika E.Zagorskaja 6 CAGPIB, NOM

    TALLINNA 23.2.2008
    Hopeahännän Sylvesteri E.Zagorskaja 11 EX1, NOM

    Isgårdens Rigoletto E.Zagorskaja 7 CACIB, BIV, NOM, BIS

    Hopeahännän Tiffany Keiju H. Hornell 12 EX1, NOM

    Hopeahännän Lumitaika H.Hornell 8 CACIBINTERNATIONAL PREMIOR

    JYVÄSKYLÄ 17.2.2008

     

    Hopeahännän Hehkeä Hertta G.Edvardsen 11 EX1, BIV

    Hopeahännän Leah Isadora D.Filler 3 CACE
    Hopeahännän Sylvesteri E.Zagorskaja 11 EX1
    Isgårdens Rigoletto E.Zagorskaja 9 CACIB, BIV, NOM, BIS
    Hopeahännän Willem-Alexander M.Sanda 12 EX 1
    JYVÄSKYLÄ 16.2.2008

     

    Hopeahännän Hehkeä Hertta M.Sanda 11 EX2
    Hopeahännän Leah Isadora G.Edvardsen 3 CACE, BIV
    Hopeahännän Sylvesteri J.Rudolph 11 EX1, NOM
    Isgårdens Rigoletto J.Rudolph 9 CHAMPION BIV-TOT, NOM,BIS
    Hopeahännän Elvis Sinitassu D.Filelr 8 CAPIB, NOM
    Hopeahännän Samu Santeri C.Spijker 6 CAGPIB, BIV
    Hopeahännän Kaunis Klaara E.Zakorskja 10 PREMIOR
    HELSINKI 20.1.2008

     

    Hopeahännän Lumituisku M.Westerlund 10 (1.)CAP

    Hopeahännän Kapteeni Koukku J-E.Madsen 10 (1.) CAP

    Hopeahännän Sylvesteri J-E.Madsen 11 EX1, BIV-y, NOM (2 votes)

    Isgårdens Rigoletto J-E.Madsen 9 CAC

    HELSINKI 19.1.2008
    Hopeahännän Sylvesteri M.Olsen 11 EX 1
    Isgårdens Rigoletto M.Olsen 9 CAC,BIV-tot, NOM (1 vote)
    Hopeahännän Elvis Sinitassu M.Olsen 9 CAP PREMIOR
    Hopeahännän Samu Santeri J-E.Madsen 6 CAGPIB, NOM
    Hopeahännän Hellä Hurmuri E.Anderson 12 EX1

    Hopeahännän Sisukas Sissi M.Olsen 10 CAP PREMIOR
    Hopeahännän Kaunis Klaara A.Nissen 10 (2.) CAP, NOM (lost BIS  by 1 vote)


    Viimeksi päivitetty (23.11.2010 18:40)

     
    mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
    mod_vvisit_counterTänään89
    mod_vvisit_counterEilen139
    mod_vvisit_counterTällä viikolla2386
    mod_vvisit_counterViime viikolla1802
    mod_vvisit_counterTässä kuussa4787
    mod_vvisit_counterViime kuussa5697
    mod_vvisit_counterYhteensä850102